II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Čačak: cena kvadrata stana
1.404 €po m²
- +10,4% za godinu dana
- medijana 1.430 €/m²
- Broj prodaja: 133
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.475 €+6,2% za godinu danaBroj prodaja: 63
Starogradnja1.340 €+15,2% za godinu danaBroj prodaja: 70
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.358 € na 1.404 € (+3,4%).
Prosečna cena kvadrata stana1.404 €+10,4% za godinu danamedijana 1.430 €/m²Broj prodaja: 133
Novogradnja1.475 €+6,2% za godinu danamedijana 1.430 €/m²Broj prodaja: 63
Starogradnja1.340 €+15,2% za godinu danamedijana 1.360 €/m²Broj prodaja: 70
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.404 | 1.475 | 1.340 | 133 | +10,4% | |
| 1.358 | 1.461 | 1.259 | 147 | +7,4% |
Druge nekretnine
- Kuća50.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 69Sve cene →
- Garažno mesto6.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 105Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod