II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Subotica: cena kvadrata stana
1.399 €po m²
- +13,9% za godinu dana
- medijana 1.421 €/m²
- Broj prodaja: 307
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.506 €+14,8% za godinu danaBroj prodaja: 149
Starogradnja1.298 €+12,4% za godinu danaBroj prodaja: 158
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.325 € na 1.399 € (+5,6%).
Prosečna cena kvadrata stana1.399 €+13,9% za godinu danamedijana 1.421 €/m²Broj prodaja: 307
Novogradnja1.506 €+14,8% za godinu danamedijana 1.536 €/m²Broj prodaja: 149
Starogradnja1.298 €+12,4% za godinu danamedijana 1.297 €/m²Broj prodaja: 158
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.399 | 1.506 | 1.298 | 307 | +13,9% | |
| 1.325 | 1.416 | 1.240 | 277 | +9,3% |
Novi stambeni kompleksi
Prosečna cena kvadrata po kojoj su stanovi zaista prodati. Podaci: RGZ.
- Gutenbergov ParkSubotica · 2025. · Broj prodaja: 391.312 €/m²
Druge nekretnine
- Kuća40.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 290Sve cene →
- Garažno mesto9.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 137Sve cene →
- Poslovni prostor937 € po m²prosek, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 22Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod