II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Valjevo: cena kvadrata stana
1.332 €po m²
- +10,2% za godinu dana
- medijana 1.297 €/m²
- Broj prodaja: 84
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.304 €−5,2% za godinu danaBroj prodaja: 41
Starogradnja1.359 €+27,0% za godinu danaBroj prodaja: 43
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.263 € na 1.332 € (+5,5%).
Prosečna cena kvadrata stana1.332 €+10,2% za godinu danamedijana 1.297 €/m²Broj prodaja: 84
Novogradnja1.304 €−5,2% za godinu danamedijana 1.257 €/m²Broj prodaja: 41
Starogradnja1.359 €+27,0% za godinu danamedijana 1.350 €/m²Broj prodaja: 43
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.332 | 1.304 | 1.359 | 84 | +10,2% | |
| 1.263 | 1.327 | 1.191 | 96 | +12,9% |
Druge nekretnine
- Kuća35.350 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 49Sve cene →
- Poslovni prostor1.364 € po m²prosek, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 20Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod