II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Pančevo: cena kvadrata stana
1.603 €po m²
- +16,9% za godinu dana
- medijana 1.600 €/m²
- Broj prodaja: 298
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.656 €+11,9% za godinu danaBroj prodaja: 169
Starogradnja1.534 €+20,5% za godinu danaBroj prodaja: 129
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.525 € na 1.603 € (+5,1%).
Prosečna cena kvadrata stana1.603 €+16,9% za godinu danamedijana 1.600 €/m²Broj prodaja: 298
Novogradnja1.656 €+11,9% za godinu danamedijana 1.608 €/m²Broj prodaja: 169
Starogradnja1.534 €+20,5% za godinu danamedijana 1.561 €/m²Broj prodaja: 129
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.603 | 1.656 | 1.534 | 298 | +16,9% | |
| 1.525 | 1.553 | 1.494 | 248 | +16,1% |
Novi stambeni kompleksi
Prosečna cena kvadrata po kojoj su stanovi zaista prodati. Podaci: RGZ.
- SlavinaPančevo · II kvartal 2026 · Broj prodaja: 291.617 €/m²
- Smart Block +Pančevo · 2025. · Broj prodaja: 291.244 €/m²
Druge nekretnine
- Kuća50.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 84Sve cene →
- Garažno mesto7.100 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 178Sve cene →
- Poslovni prostor1.237 € po m²prosek, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 23Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod