II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Kragujevac: cena kvadrata stana
1.612 €po m²
- +12,9% za godinu dana
- medijana 1.576 €/m²
- Broj prodaja: 298
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.636 €+6,9% za godinu danaBroj prodaja: 161
Starogradnja1.584 €+19,3% za godinu danaBroj prodaja: 137
Tržište stanova ukratko
- Stanova kupljeno uz kredit30%Kragujevac · II kvartal 2026
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2021. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 864 € na 1.612 € (+86,6%).
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Prosečna cena kvadrata stana1.612 €+12,9% za godinu danamedijana 1.576 €/m²Broj prodaja: 298
Novogradnja1.636 €+6,9% za godinu danamedijana 1.595 €/m²Broj prodaja: 161
Starogradnja1.584 €+19,3% za godinu danamedijana 1.557 €/m²Broj prodaja: 137
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.612 | 1.636 | 1.584 | 298 | +12,9% | |
| 1.541 | 1.580 | 1.501 | 271 | +13,2% | |
| 1.524 | 1.555 | 1.477 | 329 | +13,0% | |
| 1.478 | 1.566 | 1.339 | 255 | +8,3% | |
| 1.414 | 1.532 | 1.273 | 303 | +9,6% | |
| 1.347 | 1.400 | 1.189 | 417 | +8,4% | |
| 1.349 | 1.429 | 1.132 | 449 | +10,4% | |
| 1.365 | 1.462 | 1.174 | 338 | +19,4% | |
| 1.290 | 1.400 | 1.092 | 329 | +10,7% | |
| 1.243 | 1.358 | 1.047 | 277 | +7,5% | |
| 1.222 | 1.355 | 1.025 | 275 | +11,1% | |
| 1.143 | 1.310 | 1.005 | 246 | +9,2% | |
| 1.165 | 1.302 | 1.020 | 190 | +21,6% | |
| 1.156 | 1.332 | 975 | 183 | +25,1% | |
| 1.100 | 1.287 | 945 | 283 | +16,6% | |
| 1.047 | 1.193 | 885 | 326 | +17,8% | |
| 958 | 1.020 | 880 | 362 | +10,1% | |
| 924 | 1.065 | 810 | 294 | +6,9% | |
| 943 | 1.056 | 825 | 393 | — | |
| 889 | 1.057 | 820 | 273 | — | |
| 870 | 1.055 | 781 | 282 | — | |
| 864 | 1.011 | 772 | 224 | — |
Novi stambeni kompleksi
Prosečna cena kvadrata po kojoj su stanovi zaista prodati. Podaci: RGZ.
- Zelena OazaKragujevac · II kvartal 2026 · Broj prodaja: 261.446 €/m²
- Harmony HomesKragujevac · I polugodište 2026 · Broj prodaja: 171.532 €/m²
- Royal PlaceKragujevac · I polugodište 2026 · Broj prodaja: 181.418 €/m²
- SokolisKragujevac · 2025. · Broj prodaja: 391.673 €/m²
- Tesla PalaceKragujevac · 2025. · Broj prodaja: 441.440 €/m²
- Matis New PointKragujevac · 2025. · Broj prodaja: 361.336 €/m²
- Novi BubanjKragujevac · 2025. · Broj prodaja: 431.220 €/m²
- Panorama ErdoglijaKragujevac · poslednji podatak: 2023. · Broj prodaja: 531.320 €/m²
Druge nekretnine
- Kuća53.250 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 108Sve cene →
- Garažno mesto5.400 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 251Sve cene →
- Poslovni prostor1.422 € po m²prosek, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 46Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod