II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Užice: cena kvadrata stana
1.713 €po m²
- +21,4% za godinu dana
- medijana 1.610 €/m²
- Broj prodaja: 80
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.988 €+15,6% za godinu danaBroj prodaja: 50
Starogradnja1.256 €+11,0% za godinu danaBroj prodaja: 30
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.536 € na 1.713 € (+11,5%).
Prosečna cena kvadrata stana1.713 €+21,4% za godinu danamedijana 1.610 €/m²Broj prodaja: 80
Novogradnja1.988 €+15,6% za godinu danamedijana 1.924 €/m²Broj prodaja: 50
Starogradnja1.256 €+11,0% za godinu danamedijana 1.308 €/m²Broj prodaja: 30
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.713 | 1.988 | 1.256 | 80 | +21,4% | |
| 1.536 | 1.912 | 1.169 | 71 | +19,0% |
Druge nekretnine
- Kuća27.500 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 34Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod