II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Sombor: cena kvadrata stana
1.113 €po m²
- +13,5% za godinu dana
- medijana 1.189 €/m²
- Broj prodaja: 111
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.231 €+7,2% za godinu danaBroj prodaja: 47
Starogradnja1.026 €+16,8% za godinu danaBroj prodaja: 64
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.020 € na 1.113 € (+9,1%).
Prosečna cena kvadrata stana1.113 €+13,5% za godinu danamedijana 1.189 €/m²Broj prodaja: 111
Novogradnja1.231 €+7,2% za godinu danamedijana 1.239 €/m²Broj prodaja: 47
Starogradnja1.026 €+16,8% za godinu danamedijana 1.020 €/m²Broj prodaja: 64
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.113 | 1.231 | 1.026 | 111 | +13,5% | |
| 1.020 | 1.219 | 896 | 94 | +3,5% |
Druge nekretnine
- Kuća18.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 111Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod