II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Vršac: cena kvadrata stana
1.259 €po m²
- +30,7% za godinu dana
- medijana 1.348 €/m²
- Broj prodaja: 34
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.292 €+26,1% za godinu danaBroj prodaja: 11
Starogradnja1.243 €+33,1% za godinu danaBroj prodaja: 23
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.201 € na 1.259 € (+4,8%).
Prosečna cena kvadrata stana1.259 €+30,7% za godinu danamedijana 1.348 €/m²Broj prodaja: 34
Novogradnja1.292 €+26,1% za godinu danamedijana 1.576 €/m²Broj prodaja: 11
Starogradnja1.243 €+33,1% za godinu danamedijana 1.345 €/m²Broj prodaja: 23
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.259 | 1.292 | 1.243 | 34 | +30,7% | |
| 1.201 | 1.401 | 1.080 | 48 | +29,2% |
Druge nekretnine
- Kuća30.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 80Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod