II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Pirot: cena kvadrata stana
1.094 €po m²
- +0,7% za godinu dana
- medijana 1.086 €/m²
- Broj prodaja: 31
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.151 €−5,2% za godinu danaBroj prodaja: 14
Starogradnja1.047 €+4,2% za godinu danaBroj prodaja: 17
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.040 € na 1.094 € (+5,2%).
Prosečna cena kvadrata stana1.094 €+0,7% za godinu danamedijana 1.086 €/m²Broj prodaja: 31
Novogradnja1.151 €−5,2% za godinu danamedijana 1.202 €/m²Broj prodaja: 14
Starogradnja1.047 €+4,2% za godinu danamedijana 1.058 €/m²Broj prodaja: 17
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.094 | 1.151 | 1.047 | 31 | +0,7% | |
| 1.040 | 1.132 | 972 | 33 | −1,1% |
Druge nekretnine
- Kuća11.500 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 51Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod