II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Niš: cena kvadrata stana
1.779 €po m²
- +14,6% za godinu dana
- medijana 1.800 €/m²
- Broj prodaja: 608
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.753 €+5,3% za godinu danaBroj prodaja: 340
Starogradnja1.812 €+27,3% za godinu danaBroj prodaja: 268
Tržište stanova ukratko
- Stanova kupljeno uz kredit42,1%Niš · II kvartal 2026
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2021. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 897 € na 1.779 € (+98,3%).
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Prosečna cena kvadrata stana1.779 €+14,6% za godinu danamedijana 1.800 €/m²Broj prodaja: 608
Novogradnja1.753 €+5,3% za godinu danamedijana 1.760 €/m²Broj prodaja: 340
Starogradnja1.812 €+27,3% za godinu danamedijana 1.846 €/m²Broj prodaja: 268
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.779 | 1.753 | 1.812 | 608 | +14,6% | |
| 1.749 | 1.713 | 1.786 | 519 | +13,9% | |
| 1.711 | 1.753 | 1.637 | 580 | +5,2% | |
| 1.651 | 1.697 | 1.569 | 568 | +5,8% | |
| 1.571 | 1.671 | 1.462 | 547 | +9,6% | |
| 1.550 | 1.683 | 1.407 | 504 | +16,6% | |
| 1.626 | 1.774 | 1.364 | 699 | +23,3% | |
| 1.560 | 1.671 | 1.358 | 526 | +18,4% | |
| 1.434 | 1.505 | 1.338 | 485 | +9,5% | |
| 1.329 | 1.475 | 1.208 | 355 | +4,7% | |
| 1.319 | 1.388 | 1.243 | 409 | +7,3% | |
| 1.318 | 1.385 | 1.255 | 326 | +16,1% | |
| 1.309 | 1.385 | 1.255 | 323 | +23,3% | |
| 1.269 | 1.351 | 1.221 | 298 | +25,5% | |
| 1.229 | 1.270 | 1.195 | 446 | +25,9% | |
| 1.135 | 1.177 | 1.110 | 363 | +15,2% | |
| 1.062 | 1.100 | 1.040 | 468 | +15,8% | |
| 1.011 | 1.003 | 1.020 | 488 | +12,7% | |
| 976 | 1.010 | 950 | 539 | — | |
| 985 | 1.057 | 923 | 489 | — | |
| 917 | 990 | 868 | 539 | — | |
| 897 | 982 | 831 | 444 | — |
Novi stambeni kompleksi
Prosečna cena kvadrata po kojoj su stanovi zaista prodati. Podaci: RGZ.
- Sunny HillPalilula Niš, Niš · II kvartal 2026 · Broj prodaja: 271.714 €/m²
- Planet ResidenceNiš · 2025. · Broj prodaja: 372.222 €/m²
- Novi NišPalilula Niš, Niš · 2025. · Broj prodaja: 371.994 €/m²
- Beethoven's ParkNiš · poslednji podatak: IV kvartal 2024 · Broj prodaja: 201.792 €/m²
Druge nekretnine
- Kuća35.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 103Sve cene →
- Garažno mesto · gradska opština Medijana5.963 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 164Sve cene →
- Poslovni prostor · gradska opština Medijana1.150 € po m²prosek, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 61Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod