II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Loznica: cena kvadrata stana
1.168 €po m²
- +5,7% za godinu dana
- medijana 1.176 €/m²
- Broj prodaja: 184
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.192 €+5,6% za godinu danaBroj prodaja: 105
Starogradnja1.135 €+8,4% za godinu danaBroj prodaja: 79
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je pala sa 1.171 € na 1.168 € (−0,3%).
Prosečna cena kvadrata stana1.168 €+5,7% za godinu danamedijana 1.176 €/m²Broj prodaja: 184
Novogradnja1.192 €+5,6% za godinu danamedijana 1.187 €/m²Broj prodaja: 105
Starogradnja1.135 €+8,4% za godinu danamedijana 1.169 €/m²Broj prodaja: 79
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.168 | 1.192 | 1.135 | 184 | +5,7% | |
| 1.171 | 1.204 | 1.115 | 180 | +7,7% |
Druge nekretnine
- Kuća29.500 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 58Sve cene →
- Garažno mesto3.600 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 144Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod