II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Jagodina: cena kvadrata stana
1.140 €po m²
- +9,4% za godinu dana
- medijana 1.169 €/m²
- Broj prodaja: 107
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.348 €+12,1% za godinu danaBroj prodaja: 20
Starogradnja1.093 €+8,4% za godinu danaBroj prodaja: 87
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.094 € na 1.140 € (+4,2%).
Prosečna cena kvadrata stana1.140 €+9,4% za godinu danamedijana 1.169 €/m²Broj prodaja: 107
Novogradnja1.348 €+12,1% za godinu danamedijana 1.375 €/m²Broj prodaja: 20
Starogradnja1.093 €+8,4% za godinu danamedijana 1.087 €/m²Broj prodaja: 87
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.140 | 1.348 | 1.093 | 107 | +9,4% | |
| 1.094 | 1.309 | 1.041 | 81 | +15,7% |
Druge nekretnine
- Kuća29.908 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 56Sve cene →
- Poslovni prostor1.081 € po m²prosek, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 32Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod