II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Novi Sad: cena kvadrata stana
2.411 €po m²
- +9,5% za godinu dana
- medijana 2.420 €/m²
- Broj prodaja: 1.276
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja2.332 €+4,8% za godinu danaBroj prodaja: 599
Starogradnja2.481 €+13,4% za godinu danaBroj prodaja: 677
Tržište stanova ukratko
- Stanova kupljeno uz kredit41,7%Novi Sad · II kvartal 2026
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2021. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.276 € na 2.411 € (+88,9%).
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Prosečna cena kvadrata stana2.411 €+9,5% za godinu danamedijana 2.420 €/m²Broj prodaja: 1.276
Novogradnja2.332 €+4,8% za godinu danamedijana 2.350 €/m²Broj prodaja: 599
Starogradnja2.481 €+13,4% za godinu danamedijana 2.473 €/m²Broj prodaja: 677
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.411 | 2.332 | 2.481 | 1.276 | +9,5% | |
| 2.289 | 2.186 | 2.363 | 1.204 | +10,1% | |
| 2.319 | 2.312 | 2.325 | 1.173 | +12,0% | |
| 2.265 | 2.250 | 2.278 | 946 | +11,7% | |
| 2.196 | 2.233 | 2.171 | 1.149 | +11,0% | |
| 2.072 | 2.064 | 2.075 | 1.591 | +7,1% | |
| 2.071 | 2.057 | 2.089 | 1.467 | +8,3% | |
| 2.027 | 2.008 | 2.048 | 1.259 | +8,3% | |
| 1.979 | 2.000 | 1.958 | 1.148 | +7,5% | |
| 1.934 | 1.935 | 1.932 | 974 | +5,3% | |
| 1.913 | 1.890 | 1.935 | 989 | +10,9% | |
| 1.871 | 1.845 | 1.890 | 801 | +12,2% | |
| 1.841 | 1.733 | 1.915 | 809 | +16,2% | |
| 1.837 | 1.723 | 1.928 | 843 | +21,5% | |
| 1.725 | 1.643 | 1.810 | 1.343 | +23,0% | |
| 1.667 | 1.592 | 1.745 | 1.330 | +19,9% | |
| 1.585 | 1.560 | 1.605 | 1.478 | +19,2% | |
| 1.512 | 1.505 | 1.517 | 1.297 | +18,5% | |
| 1.402 | 1.410 | 1.395 | 1.722 | — | |
| 1.390 | 1.421 | 1.366 | 1.470 | — | |
| 1.330 | 1.347 | 1.319 | 1.530 | — | |
| 1.276 | 1.302 | 1.255 | 1.172 | — |
Novi stambeni kompleksi
Prosečna cena kvadrata po kojoj su stanovi zaista prodati. Podaci: RGZ.
- Atrium ResidenceNovi Sad · II kvartal 2026 · Broj prodaja: 172.000 €/m²
- Urban GardenNovi Sad · II kvartal 2026 · Broj prodaja: 311.734 €/m²
- Novella Business & ResidencesNovi Sad · I polugodište 2026 · Broj prodaja: 262.513 €/m²
- Sajam KornerNovi Sad · 2025. · Broj prodaja: 912.662 €/m²
- Square GardenNovi Sad · 2025. · Broj prodaja: 1602.238 €/m²
- Knežev ParkNovi Sad · 2025. · Broj prodaja: 1091.831 €/m²
- Sajam KompleksNovi Sad · poslednji podatak: II kvartal 2024 · Broj prodaja: 252.675 €/m²
- Blok DNovi Sad · poslednji podatak: 2024. · Broj prodaja: 411.900 €/m²
- Park Novi ResidenceNovi Sad · poslednji podatak: I kvartal 2023 · Broj prodaja: 231.578 €/m²
- Garden HillNovi Sad · poslednji podatak: 2023. · Broj prodaja: 681.433 €/m²
- Pasent HomeNovi Sad · poslednji podatak: I kvartal 2022 · Broj prodaja: 151.255 €/m²
- Avenia Garden ResidenceNovi Sad · poslednji podatak: 2022. · Broj prodaja: 1771.510 €/m²
- Kej Garden ResidenceNovi Sad · poslednji podatak: 2021. · Broj prodaja: 1731.414 €/m²
Druge nekretnine
- Kuća130.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 136Sve cene →
- Garažno mesto14.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 712Sve cene →
- Poslovni prostor1.642 € po m²prosek, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 142Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod