II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Šabac: cena kvadrata stana
1.563 €po m²
- +18,1% za godinu dana
- medijana 1.593 €/m²
- Broj prodaja: 121
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.614 €+15,2% za godinu danaBroj prodaja: 51
Starogradnja1.525 €+18,8% za godinu danaBroj prodaja: 70
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je pala sa 1.571 € na 1.563 € (−0,5%).
Prosečna cena kvadrata stana1.563 €+18,1% za godinu danamedijana 1.593 €/m²Broj prodaja: 121
Novogradnja1.614 €+15,2% za godinu danamedijana 1.601 €/m²Broj prodaja: 51
Starogradnja1.525 €+18,8% za godinu danamedijana 1.549 €/m²Broj prodaja: 70
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.563 | 1.614 | 1.525 | 121 | +18,1% | |
| 1.571 | 1.723 | 1.452 | 127 | +19,8% |
Druge nekretnine
- Kuća30.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 89Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod