II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Kraljevo: cena kvadrata stana
1.382 €po m²
- +7,1% za godinu dana
- medijana 1.422 €/m²
- Broj prodaja: 88
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.485 €−2,7% za godinu danaBroj prodaja: 35
Starogradnja1.314 €+14,8% za godinu danaBroj prodaja: 53
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.281 € na 1.382 € (+7,9%).
Prosečna cena kvadrata stana1.382 €+7,1% za godinu danamedijana 1.422 €/m²Broj prodaja: 88
Novogradnja1.485 €−2,7% za godinu danamedijana 1.430 €/m²Broj prodaja: 35
Starogradnja1.314 €+14,8% za godinu danamedijana 1.324 €/m²Broj prodaja: 53
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.382 | 1.485 | 1.314 | 88 | +7,1% | |
| 1.281 | 1.477 | 1.102 | 90 | +16,0% |
Druge nekretnine
- Kuća35.500 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 56Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod