II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Zrenjanin: cena kvadrata stana
1.350 €po m²
- +17,3% za godinu dana
- medijana 1.358 €/m²
- Broj prodaja: 105
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.460 €+12,5% za godinu danaBroj prodaja: 35
Starogradnja1.295 €+25,3% za godinu danaBroj prodaja: 70
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.222 € na 1.350 € (+10,5%).
Prosečna cena kvadrata stana1.350 €+17,3% za godinu danamedijana 1.358 €/m²Broj prodaja: 105
Novogradnja1.460 €+12,5% za godinu danamedijana 1.450 €/m²Broj prodaja: 35
Starogradnja1.295 €+25,3% za godinu danamedijana 1.258 €/m²Broj prodaja: 70
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.350 | 1.460 | 1.295 | 105 | +17,3% | |
| 1.222 | 1.407 | 1.133 | 120 | +18,6% |
Druge nekretnine
- Kuća30.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 195Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod