II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Smederevo: cena kvadrata stana
1.299 €po m²
- +9,4% za godinu dana
- medijana 1.350 €/m²
- Broj prodaja: 51
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.438 €+2,9% za godinu danaBroj prodaja: 16
Starogradnja1.235 €+15,5% za godinu danaBroj prodaja: 35
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.261 € na 1.299 € (+3,0%).
Prosečna cena kvadrata stana1.299 €+9,4% za godinu danamedijana 1.350 €/m²Broj prodaja: 51
Novogradnja1.438 €+2,9% za godinu danamedijana 1.485 €/m²Broj prodaja: 16
Starogradnja1.235 €+15,5% za godinu danamedijana 1.308 €/m²Broj prodaja: 35
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.299 | 1.438 | 1.235 | 51 | +9,4% | |
| 1.261 | 1.389 | 1.174 | 74 | +13,3% |
Druge nekretnine
- Kuća30.500 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 65Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod