II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Sremska Mitrovica: cena kvadrata stana
1.413 €po m²
- +7,4% za godinu dana
- medijana 1.538 €/m²
- Broj prodaja: 72
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.645 €+10,8% za godinu danaBroj prodaja: 36
Starogradnja1.181 €−0,1% za godinu danaBroj prodaja: 36
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.300 € na 1.413 € (+8,7%).
Prosečna cena kvadrata stana1.413 €+7,4% za godinu danamedijana 1.538 €/m²Broj prodaja: 72
Novogradnja1.645 €+10,8% za godinu danamedijana 1.634 €/m²Broj prodaja: 36
Starogradnja1.181 €−0,1% za godinu danamedijana 1.171 €/m²Broj prodaja: 36
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.413 | 1.645 | 1.181 | 72 | +7,4% | |
| 1.300 | 1.538 | 1.200 | 68 | −5,4% |
Druge nekretnine
- Kuća35.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 68Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod