II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Požarevac: cena kvadrata stana
1.231 €po m²
- +11,4% za godinu dana
- medijana 1.273 €/m²
- Broj prodaja: 91
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.470 €+20,7% za godinu danaBroj prodaja: 44
Starogradnja1.006 €+4,3% za godinu danaBroj prodaja: 47
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.131 € na 1.231 € (+8,8%).
Prosečna cena kvadrata stana1.231 €+11,4% za godinu danamedijana 1.273 €/m²Broj prodaja: 91
Novogradnja1.470 €+20,7% za godinu danamedijana 1.536 €/m²Broj prodaja: 44
Starogradnja1.006 €+4,3% za godinu danamedijana 1.000 €/m²Broj prodaja: 47
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.231 | 1.470 | 1.006 | 91 | +11,4% | |
| 1.131 | 1.321 | 909 | 104 | +15,9% |
Druge nekretnine
- Kuća30.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 45Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod