II kvartal 2026Ranije cene →
Podaci iz RGZ izveštaja
Kruševac: cena kvadrata stana
1.324 €po m²
- +22,0% za godinu dana
- medijana 1.327 €/m²
- Broj prodaja: 103
Poređenje sa cenama pre 2026. je okvirno.
Od 2026. RGZ cene računa po novoj metodologiji i drugačije određuje šta je novogradnja, pa brojke pre i posle te promene nisu potpuno uporedive.
Novogradnja1.282 €+30,3% za godinu danaBroj prodaja: 34
Starogradnja1.345 €+19,0% za godinu danaBroj prodaja: 69
Kako se cena menjala
Od I kvartala 2026. do II kvartala 2026. cena kvadrata je porasla sa 1.129 € na 1.324 € (+17,3%).
Prosečna cena kvadrata stana1.324 €+22,0% za godinu danamedijana 1.327 €/m²Broj prodaja: 103
Novogradnja1.282 €+30,3% za godinu danamedijana 1.316 €/m²Broj prodaja: 34
Starogradnja1.345 €+19,0% za godinu danamedijana 1.361 €/m²Broj prodaja: 69
Sakrij tabelu po kvartalimaPrikaži tabelu po kvartalima
| Period | Prosek €/m² | Novogradnja | Starogradnja | Prodaja | Za godinu |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.324 | 1.282 | 1.345 | 103 | +22,0% | |
| 1.129 | 1.053 | 1.199 | 165 | −0,4% |
Novi stambeni kompleksi
Prosečna cena kvadrata po kojoj su stanovi zaista prodati. Podaci: RGZ.
- Bagdala ResidenceKruševac · 2025. · Broj prodaja: 411.361 €/m²
Druge nekretnine
- Kuća40.000 €medijana, I polugodište 2026 · Broj prodaja: 57Sve cene →
Arhiva 2014–2024
Mesečne cene za 145 lokacija, mapa i 388.000 pojedinačnih ugovora, zaključno sa decembrom 2024.
Izvor: Republički geodetski zavod